O Volavce
  
  

Zálesák - VOLAVKA Kolín

Zálesácké středisko Volavka Kolín oficiálně vzniklo jedenáctého ledna roku 2013. Tomuto milníku však předcházelo přípravné období prvních schůzek a výprav, počátky oddílu lze vystopovat už o prázdninách roku 2012. Tehdy zbyla po rozpadnuvším se oddílu vedeném v jiné organizaci dvojice dlouholetých vedoucích a několik podobně „osiřelých“ dětí.

V září jsme začli, bez klubovny, názvu oddílu a jakéhokoliv zázemí schůzkou, schůzkou před objektem loděnice vodáckého klubu Fortuna Kolín. Za tento azyl jsme vodákům doteď velice vděčni. První schůzku následovala další, během podzimu jsme stihli i pár výprav, děcka si přivedla několik kamarádů a oddílek se tak začal pomalu a nenápadně rozrůstat. Podobným způsobem – zlákáním starých kamarádů – doznal rozšíření ze dvou na čtyři osoby i kádr vedoucích.

Po pár měsících bylo zřejmé, že oddíl žije, ujasnili jsme si základní rámec činností, kterým nám je voda, turistika, sportování ve volné přírodě a kamarádství bez přemíry formalismu a dekorativních oficialit. A jak jsme se tedy stali zálesáky? Rádi a už docela dlouho totiž jezdíme na jarní akci Vpřed, pořádanou zálesáckými středisky Chrudim a Zaječice. A právě při nějaké podzimní vzpomínce na Vpřed poprvé vyvstal nápad kontaktovat tamní organizátory. Stačilo pár slov a už jsme měli v ruce kontakt na Jendu, dlouholetého zálesáka, který právě zákládal nové středisko kousek od nás, v Čáslavi. Potom už stačila jedna schůzka a z nápadu se stal plán.

Volavku jsme si přinesli do názvu a znaku našeho středisku jako památku na trampskou osadu našich rodičů. Následovala ustavující rada, minikurz na Komáří louce, kde jsme poznali Rosťu Zabloudila, otce zakladatele svazu Zálesák a nepochybným vrcholem našeho začleňování do zálesáka byl tábor na Komáří pasece pořádaný brněnským a zlínským střediskem. To byly opravdu báječné dva týdny plné zážitků, sbírání zkušeností a inspirace k další práci. Nejen děti odjížděly z tábora nadšené a další radostnou zprávou je, že nadšení nám vydrželo až do konce prázdnin a sešli jsme se na první schůzce v plné síle a opět přívítali pár nových tváří. 

 

Kontakt: Hanka Vanclová
email: hanceska @ gmail.com
tel: 602 379 477

Korespondenční adresa našeho střediska:
Zálesák - svaz pro pobyt v přírodě
Středisko Kolín VOLAVKA, p.s.
Kolínská 101
Nová Ves I - Ohrada 280 027

Klubovna:
Fügnerova 449
Kolín
(přes hlavní silnici naproti 2. ZŠ)
V termínech úterý od 16:00 do 17:30 a ve čtvrtek od 16 do 17:30.

myb_150_100_16777215_00_images_spol2.jpg

 
 
 
 
 
 

Copyright © 2013. All Rights Reserved.